Societat

Restauració

Un total de 24 restaurants cambrilencs se sumen a la campanya «Menú de Festa Major»

Per Berta Ruiz

Aspecte del carrer del Consolat de Mar, aquest passat mes de maig
Aspecte del carrer del Consolat de Mar, aquest passat mes de maig | Lluís Rovira i Barenys

Com a novetat de la Festa Major de Sant Pere 2020, aquest any, els restaurants cambrilencs proposen celebrar les festes amb un menú especial. Per això, un total de 24 establiments s'ha sumat a la campanya "Menú de Festa Major", que compta amb la col·laboració del Patronat de Turisme de Cambrils. Cada establiment adherit oferirà un menú especial durant les festes que es podrà degustar al propi restaurant o bé es podrà demanar per emportar –servei a domicili– en cas que l'establiment ofereixi aquesta opció. Cal consultar, prèviament, cadascun dels diferents restaurants.

Els 23 restaurants que participen en aquesta iniciativa són:

Acuamar - www.acuamar.com

Bec d'or - @restaurantbecdor

Braseria L'Espurna - @Braseria_lespurna

Cal Tendre - https://m.facebook.com/caltendrerestaurant/?ref=bookmarks

Can Bosch - www.canbosch.com

Can Solé - www.hotelcansole.com

Dallitaliano - @dallitalianocambrils

El Capi - www.menufestamajor.restaurantelcapi.com

El Faro - www.cambrilselfaro.com

El Pescador

Fonda Montserrat - www.fondamontserrat.es

Gami Cambrils - @gamicambrils

La Palmera de la Llosa - www.lapalmeradelallosa.com

Les Barques - www.lesbarques.es

Les Fonts

L'Escandall - @lescandall

L'Original - @loriginal_restaurant_cambrils

Maset - www.masetcambrils.com

Taberna Ezkurrak - www.tabernaezkurrak.es

Restaurant Botella - www.botellarestaurant.com

Rincón de Diego - www.rincondediego.com

Tiki taka - @tikitakacambrils

Vora Restaurant - www.vorarestaurant.com

Xiringuito Restaurant del Mar - xiringuito.campingjoan.com